zobacz klasztor

   Dziękujemy Panu Bogu za miniony 2017 rok bogaty w wydarzenia. Dzięki Bożej Opatrzności,Waszej pomocy i pomocy Braci z Hiszpanii, udało się wykonać mury kaplicy i chóru zakonnego oraz przykryć je dachem.
W ten sposób mamy wzniesione mury całego Domu Rekolekcyjno - Formacyjnego. W Uroczystość Św. Józefa 2018 roku przystąpiliśmy do prac wykończeniowych wschodniego skrzydła Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego, powierzając Jego opiece ten niezwykle pracochłonny i kosztowny etap budowy, gdzie znajdzie się kuchnia, jadalnia, mniejsza kaplica (chór zakonny) i pokoje z łazienkami mogące pomieścić 20 osób. To pozwoli nam rozpocząć normalną działalność rekolekcyjno-formacyjną.

Dotychczas (grudzień 2018) udało nam się wykonać wewnętrzne ścianki działowe, ocieplenie ścian zewnętrznych, położyć instalację elektryczną i tynki na ścianach wewnątrz budynku, wstawić okna, zabezpieczyć przeciw pożarowo konstrukcję stalową i drewnianą dachu oraz pokryć go częściowo dachówką.
Obecnie kładzione są instalacje wodno - kanalizacyjna,wentylacyjna i ogrzewania podłogowego oraz montowana kotłownia gazowa.